Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wybierz język:

Artykuły

Składnica plików

Poniżej znajduje się link do składnicy plików. Znajdziecie tam Państwo artykuły uporządkowane według kategorii. W celu oddania się lekturze, proszę kliknąć na obrazek z kategorią, którą jesteście Państwo zainteresowani, a następnie odnaleźć plik, który chcecie przeczytać. Artykuły są w formie plików o rozszerzeniu *.pdf, więc przyda się Państwu program do odczytywania tego typu dokumentów. Serdecznie zapraszam!

 

 

 

Co i dlaczego?

Dział „Artykuły” to kompendium wiedzy o języku angielskim. Zachętą do jego stworzenia jest moje doświadczenie w pracy lektora języka angielskiego, podczas której zauważyłem, że większość osób zaczynających swoją przygodę z językiem ma duże trudności ze zrozumieniem najprostszej składni angielskiego zdania. Innymi słowy, potrzebują wiedzy, które słowo stoi za i przed którym. W języku angielskim szyk zdania jest raczej sztywny i na początku dobrze jest przyswoić sobie pewne zasady, które generalnie zawsze są prawdziwe.

Właśnie, generalnie zawsze. Język jest tworem żywym, podlegającym zmianom niemalże z dnia na dzień. Czytelnik z pewnością spotka się z przykładami, które odbiegają od zasad tu opisanych. Jest to dowód na to, że język wciąż ewoluuje. Niemniej jednak, w celu komunikowania się w sposób prosty i zrozumiały, lepiej sztywno trzymać się pewnych reguł.

English is easy

Poznanie języka w zakresie publikowanych artykułów pomoże czytelnikowi odkryć prostotę języka angielskiego. Paradoks tego języka polega na tym, że wystarczy poznać około 2 tysięcy słów oraz podstawowe zasady gramatyczne, żeby móc rozmawiać o prawie wszystkim. Jednak, gdy chcemy poznać język dogłębnie, stać się specjalistami, całe życie nie wystarczy. Spójrzmy prawdzie w oczy. Ilu z uczących się chce być ekspertami? Niewielu. Większość pragnie tylko nauczyć się swobodnie rozmawiać i pisać email'e.

Myśleć po angielsku

Zdecydowałem się na napisanie tych artykułów również dlatego, że chcę nauczyć czytelnika odpowiedniego myślenia po angielsku. Nie chcę, żeby czytelnik tłumaczył, lecz żeby rozumiał. Jeśli chcemy to osiągnąć, musimy zapomnieć o tym, czego do tej pory się nauczyliśmy i spojrzeć na całą sprawę okiem nowo narodzonego dziecka. I proszę nie pytać: Dlaczego? 

Odsłon artykułów:
424380

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.